+38 050 337 8184, +38 096 401 0516

automaticky kotol

Водогрійний котел на пелетах Maga PU


Для зручного та комфортного спалювання деревних пелет. Потребує щоденно 5 хвилин на обслуговування. Котел складається з звареної котлової сталі товщиною 5 мм з трубчатим теплообмінником. У нижній частині котла з бокової сторони встановлено ретортний пальник з чавунною решіткою, в який за допомогою винтового шнека подається топливо з резервуара. 

Резервуар встановлено поряд з котлом, і він є частиною котла. В котел вмонтовано електронний блок управління, який автоматично управляє всією роботою котла. Завдяки цій регуляції мінімалізується споживання палива. Не потрібно часто розпалювати котел. У більшості випадків достатньо розпалити один раз в рік. 

Регулятор дозволяє налаштувати температуру на виході опалювальної води, управління механізмом подачі топлива і вентилятором, налаштування параметрів гальмівного режиму та управління циркуляційним насосом. В котлі також передбачено вихід для приєднання кімнатного термостату. 
У зимовий період один резервуар топлива при середній потужності витримує приблизно 3 - 5 днів, в літній період під час підігріву гарячої води необхідно обслуговувати котел тільки один раз протягом 7 - 10 днів.

 

Топливо:
деревні пелети, вугілля до розміру 25 мм, після обробки і зерно 

Принцип згорання 

Користувач забезпечує наповнення резервуара топлива необхідним паливом. Паливо (пелети) подаються з резервуара винтовим шнеком до пальника. Весь процес управляється електронікою. Вентилятор подає в пальник повітря, щоб забезпечити спалювання топлива. В пальнику проходить спалювання топлива і виникає теплова енергія. Ця енергія у вигляді гарячих газів згорання у теплообміннику передається воді опалювальної системи. У пальнику тим часом паливо, що вигоріло, витісняється новим паливом до зовнішнього краю тарілки пальника. Попіл, що виникає внаслідок горіння, провалюється краєм пальника у піддувало.

Весь цей цикл проводиться автоматично без втручання персоналу. Єдиним обовязком персоналу є доповнення топлива в резервуар та усунення попелу.

Для покращення згорання та мінімального утворення емісій над пальником знаходиться так званий керамічний прискорювач, який відображає тепло назад в пальник. Цим забезпечується більш низьке утворення емісій і більш висока ефективність, яка складає біля 86 %.

maga4 maga5 maga6


Аварійний термостат

Захищає опалювальну систему від перегріву та налаштований на температуру 95 °С. під час виключення аварійного термостату, необхідно вручну провести його деблокування.


Температура механізму подачі топлива

Від електронного блоку управління до трубопроводу механізму подачі палива виведений датчик температури. Якщо температура на механізмі подачі буде вище налаштованого показника, тобто настане прогорання  топлива в механізм подачі, паливо автоматично буде витіснятися з резервуару в котел.


Плавкий запобіжник та пристрій вогнегасіння
У випадку прогорання палива в резервуар в ньому вмонтований плавкий запобіжник, який активується і залиє топливо в резервуарі водою з каністри, яка розташована на задній частині резервуару.

 

ТЕХНІЧНІ ПАРАМЕТРИ

Тип котла   MA 25 PU MA 50 PU
Номінальна потужність кВт 6 -25 5 -50
Ємність паливного резервуара      дм3 350 450
Тяга димової труби Па 12 15
Ширина мм 1200 1360
Глибина мм 800 1000
Висота мм 1390 1530
Димохід мм 160 160
Підєднання   6/4"
Вага кг 410 600
Споживана потужність Вт 230
ККД % 87-89
Топливо   пелети, вугілля до 25 мм (оріх - 2), зерно, кукурудза
Орієнтовне споживання палива   пелети: 0,76-5,1 кг/год 

вугілля: 4 кг/год

пелети: 2,5-9,5 кг/год

вугілля: 7,8 кг/год


Вимоги до розташування котла по електробезпеці:

Котел необхідно монтувати таким чином, щоб вилка штепсельної розетки (230В/50Гц) була доступна у будь-який час.

Котел підєднується до електричної мережі жорстко встановленим гнучким кабелем із зажимами, виведеними на стандартну штепсельну вилку.

Захист від вражень електричним током небхідно забезпечити згідно діючим нормам по електробезпеці STN EN.

 

maga4 maga5 maga6

Розміщення палива:

Для нормального проходження процесу згорання в котлі, рекомендується використовувати тільки сухе паливо. Виробник рекомендує  зберігати паливо у спеціальному складі або хоча б під навісом. Деревяні пелети рекомендується зберігати в оригінальній упаковці в сухому місці.

Не допускається зберігання палива на відстані менше 40 см від котла.

Відстань має бути не менше 100 см або необхідно забезпечити зберігання топлива в іншому, приміщенні.

Приміщення для установки котла необхідно забезпечити достатнім притоком і відтоком повітря для забезпечення процесу горіння, а також системої вентиляції (обєм споживання повітря для котла MAGA PU 25 складає приблизно 70 м3. год-1, використання повітря для котла MAGA PU 50 складає приблизно 150 м3 . год-1).

Підєднання до системи опалення, а також системи подачі горячої води має виконуватись кваліфікованим спеціалістом.

Технічне обслуговування
1.) Паливний бункер необхідно наповнювати паливом завчасно. Навіть якщо у бункері є невелика кількість палива, його необхідно заповнити, для запобігання всмоктування зайвого повітря або виходу диму через топливний бункер. Зверніть увагу на щільне закриття кришки бункера. 

2.) При правильній установці і налаштуванні котла, топливо повністю згорає при досягненні края решітки. Попіль падає в лоток для попілю. Камера згорання самоочищається і потребує опустошення через день работи котла на середній потужності – періодичність очистки камери згорання також залежить від сорту топлива (необхідно використовувати захисні рукавички). 

3.) При роботі в безперервному режимі, рекомендується очищати конвекційну частину корпусу котла один раз в місяць (трубчатий теплообмінник, бокові стінки камери згорання і т.д.). Місце температурного обміну забруднюється, що значно погіршує теплопередачу і, як результат,, ККД котла. Для очистки пальника, необхідно зняти одну гайку і нижню чавунну кришку. Як мінімум, за час до початку очистки котла, необхідно його вимкнути з панелі управління.

4.) В подальшому, рекомендується періодично очищати зовнішні поверхні вентилятора та двигуна.

5.) Над камерою згорання котла встановлено вогнетривкий керамічний каталізатор. Каталізатор не потребує ніякого осбливого обслуговування. 

6.) Попаданне в топливний бункер каменів, металічних чи деревяних фрагментів може стати причиною блокування шнекового конвеєра подачі топлива. Для забезпечення захисту, між шнеком та коробкою передач розміщений шплінт діаметром 4 мм. Цей шплінт зрізається у випадку блокування шнекового конвеєра. В такому випадку, необхідно виключити котел, відкрити кришку топливного бункера і вибрати залишки палива, після чого забрати предмет, який викликав блокування. За необхідності прокручування шнека у протилежному напрямку, встановіть штангу у отвір на кінці шнека і проверніть шнек до послаблення блокуючого предмета. После цього, встановіть шплінт конвеєра на місце.

Увага! Перед початком виконання цієї оперції, котел необхідно відключити від мережі.

7.) У процесі роботи, вентилятор створює невеликий надлишковий тиск у камері згорання. Тому, необхідно звернути особливу увагу на забезпечення повної герметичності котла. Герметичність топливного бункера забезпечується щільністю закривання його кришки.

8.) При кожній заправці топливом, необхідно виконувати візуальну провірку пристрою пожежної сигналізації, з можливим доливом ємності пристрою водою.

9.) Потенційна аварійна ситуація (тривале відключення електроенергії і т.д.) може привести до прогорання топлива в топливному бункері, що збільшить температуру на плавкому елементі, після розплавлення якого, топливо в бункері буде погашено водою з резервуару. Перед повторним введенням котла в експлуатацію, необхідно удалити з топливного бункера вологе топливо, замінити плавкий елемент у пристрої аварійного захисту, наповнити резервуар водою і розпалити котел, як зазвичай.
10.) Коробка шнекового конвеєра стандартно наповнюється виробником синтетичним маслом та не потребує технічного обслуговування.

 

НАШІ КОНТАКТИ

Зелена енергетика Закарпаття - офіс

 Джерела Уж - адреса вул. Собранецька, 115 м. Ужгород 88000 Україна
 Джерела Уж - електронна пошта office@bioenergy.uz.ua
 Джерела Уж - телефон MTS +38 050 337 8184
 Джерела Уж - телефон Kyivstar +38 096 401 0516