+38 050 337 8184, +38 096 401 0516

 

Принцип роботи сонячної електростанції:

Сонячна фотовольтарична система - це сонячна електростанція, в якій використовується спосіб прямоїтрансформації сонячного випромінювання в електричну енергію. Автономна станція складається з набора сонячних модулей, які розташовуються на опорній конструкції або стрісі жилого будинку, акумуляторних батарей, контролера заряду акумулятора, та інвертора, який трансформує постійний ток в змінний.

Основним компонентом для фотовольтаричних систем є сонячні  панелі. Вони збираються з окремих сонячних елементів, принцип роботи яких базується на явищі внутрішнього фотоефекта в напівпровідниках. При чому товщина напівпровідника не перевищує 0,2–0,3 мм.

Типи фотовольтаричних систем

Виділяють два типи систем: автономні і мережеві. Станції другого типу віддають надлишки електричної енергії в мережу. Автономна станція, наприклад, для дачного домика може складатись з двох фотовольтаричних панелей загальною потужністю 200 ватт а акумуляторної батареї на 200 ампер/годин. Така установка може вирабити енергію для освітлення, роботи телевізора, маленького холодильника і насосу для полива.

 Переваги сонячних фотоелектричних систем

  • Їх робота механічно дуже проста, нема змінних частин і нема потреби в експлуатаційному  обслуговуванні, крім періодичної очистки поверхні сонячних панелей.
  • Сонячні панелі виробляють електроенергію, яка може запасатися в акумуляторних батареях і споживатись в залежності від ємності акумуляторної батареї або віддаватись напряму в мережу.
  • Вироботка електричної енергії фотоелектричним процесом абсолютно бесшумна і не випаровує ніяких вуглекислих чи іншихтоксичних випаровувань.
  • Фотоелектричні сонячні панелі незамінні в тяжкодоступних та віддалених районах, де відсутні лінії електропередач, а їх запровадження економічно невигідно.

  Сонячна автономна електростанція

 cxema

Cонячна електростанція може бути як основним, так і додатковим джереломм електроенергії. Основними елементами сонячної системи є: фотопанелі (A), інвертор фотопанелей (В), акумуляторні батареї (D) і акумуляторний контролер (С). Сонячне випромінювання непостійне в часі, тому вироботка фотопанелей (А) не завжди відповідає споживанню енергії.  Для накопичення надлишкової електроенергії і використання її у випадках, коли споживання перевищує вироботку використовують акумуляторні батареї (D). В цій системі фотопанелі (A) підключаються до інвертора (B), що генерує електроенергію в загальну електричну мережу споживача (E). Ця енергія може використовуватись як безпосередньо споживачем, так і використовуватись для заряджання акумуляторних батарей (D) контролером (C) у випадку надлишкового вироблення енергії.

Установка станції

Монтаж станції можливий як на землі, так і на плоскому або скатному даху. Установка фотопанелей виконується на спеціальні монтажні конструкції.

 


Сонячна мережева електростанція 

Сонячна енергія, перетворена інвертором, направляється в загальну мережу. Електроенергія із загальної мережі використовується домогосподарством на власний розсуд. Для обліку електроенергії використовується двонаправлений інтервальний лічильник. Даний прилад окремо рахує вироблену та використану електричну енергію. Також може вираховуватися різниця між відпущеною та отриманою електрикою. Ця різниця оплачується Обленерго за вартістю, встановленою "зеленим" тарифом. 

 

IMG-aac617fd51381f1ec9e15453d2725898-V
 

Що таке "зелений тариф"?

Це спеціальний тариф, по якому держава закуповує електроенергію у приватних осіб, згенеровану сонячними електростанціями. Максимальна потужність приватної електростанції не повинна перевищувати 30 кВт.

Для підключення "Зеленого" тарифу необхідно:

 

1. Закупити та змонтувати сонячні батареї та мережевий інвертор загальною потужністю до 30 кВт.

2. Подати заяву в Обленерго, схеми підключення та сертифікати на обладнання.

3. Встановити двонаправлений лічильник для замірів потоків спожитої та виробленої електроенергії.

4. Укласти Договір з Обленерго.

5. Відповідно до норм, встановлених Законом України «Про електроенергетику», споживач має право одержувати комерційну вигоду - продавати електричну енергію в обсягах, що перевищують місячні норми споживання електроенергії, встановлені для приватних домогосподарств в рамках так званого "зеленого" тарифу.

6. Орієнтовна вартість мережевої системи на 30 кВт складе 15 тисяч у.о.

 

НАШІ КОНТАКТИ

Зелена енергетика Закарпаття - офіс

 Джерела Уж - адреса вул. Собранецька, 115 м. Ужгород 88000 Україна
 Джерела Уж - електронна пошта office@bioenergy.uz.ua
 Джерела Уж - телефон MTS +38 050 337 8184
 Джерела Уж - телефон Kyivstar +38 096 401 0516